Archive for October, 2009

Pirmoji salės futbolo treniruotė

Šiandien Nadruvio komandai teko garbė draugiškai pažaisti prieš Brig komandą. Brig komanda salės futbole ne naujokė ir tai buvo akivaizdu vos tik pradėjus treniruotę. Gavome gerų pamokėlių. Dėkojame. Kitą kartą stengsimės pasipriešinti labiau 🙂

Futbolo sezono pabaigtuvės – su ateities vizija

Spalio 17 dieną oficialiai baigėsi pirmasis rajono SFL mėgėjų futbolo lygos čempionatas. Pirmojo tokio pobūdžio, praktiškai be jokios rajono valdžios pagalbos, sporto turnyro organizatoriai pirmąjį sezoną įvertino palankiai. Nors minčių ateičiai, kaip teigė vienas jų – T.Mockevičius,- visuomet yra.

t-mockevicius

Nors pirmasis rajone pačių futbolo mėgėjų organizuotas SFL mėgėjų futbolo lygos čempionatas praktiškai baigėsi dar rugpjūčio 22 dieną, oficialus sezono uždarymas surengtas spalio 17-ąją Gelgaudiškio futbolo stadione. Renginio programoje – draugiškos čempionate dalyvavusių komandų „Vilkų“ ir „Erelių“ rinktinių varžybos, futbolo virtuozų pasirodymai, geriausio vartininko rinkimai. O vakarinėje dalyje, Gelgaudiškio kavinėje „Vakarų užuovėja“, vyko iškilmingas geriausiųjų pirmojo sezono komandų ir futbolininkų pagerbimas.

Šiemet dėl pirmojo SFL mėgėjų futbolo lygos čempionato nugalėtojų titulo varžėsi 11 rajono futbolo komandų. Išimtinai tik pačių futbolo mėgėjų surengtą, iš dalies Lietuvos futbolo federacijos kuruotą čempionatą laimėjo Kudirkos Naumiesčio „Sklypo“ komanda. Antri liko FC Gelgaudiškis, treti – Kidulių „Elodena“ futbolininkai. Šioms komandoms, o taip ir geriausiems įvairių kategorijų futbolininkams sezono uždarymo renginyje buvo įteikti pelnyti apdovanojimai.

Tačiau iki kol taip įvyko, spalio 17-ąją Gelgaudiškio vidurinės mokyklos stadione tiek futbolo komandų žaidėjams, tiek šios sporto šakos sirgaliams buvo surengtas malonus akiai sporto renginys. Pirmiausia – pilnos emocijų ir gražių kovos akimirkų „Erelių“ ir „Vilkų“ futbolo varžybos. Jos baigėsi lygiu rezultatu – 5:5, nors pirmajame kėlinyje „Ereliai“ į priekį buvo pabėgę net 3:0. Šioms varžyboms teisėjavo aukštos kvalifikacijos, UEFA ir FIFA kategorijas apsigynę, arbitrai. Lietuvos futbolo federacijos deleguoti teisėjai teisėjavo ir visose pasibaigusio rajono futbolo čempionato varžybose.

Įvarčius proginėse varžybose pelnė Arūnas Pinaitis (du), Gedas Jakubauskas, Nuodijus Janavičius ir Kęstutis Mišeikis (po vieną)- „Vilkų“ komandai; Evaldas Garbauskas (tris), Paulius Rokas ir Donatas Rokas (po vieną)- „Ereliams“. Geriausiu vartininku buvo pripažintas FC Gelgaudiškis atstovas Arvydas Rimas, sezono rezultatyviausiu žaidėju – Evaldas Garbauskas. Šventinio turnyro metu vykusias futbolo kamuolio žongliravimo varžybos laimėjo Karolis Čeberka ir Šarūnas Banaitis. O kamuolio spyrimo į tuščius vartus rungtį laimėjo Arūnas Pinaitis: jo muštas kamuolys nukrito arčiausiai vartų linijos, nes įmušti nepavyko niekam.

Per oficialų pirmojo rajono futbolo čempionato uždarymą buvo įteiktos ne tik trys SFL mėgėjų futbolo lygos taurės ir tiek pat medalių komplektų, futbolo klubo „Brig“ taurė ir medaliai antros vietos komandai, rezultatyviausio žaidėjo ir geriausio vartininko prizai bei kiti apdovanojimai, bet ir sukurtas Šakių SFL mėgėjų futbolo lygos video DVD diskas.

Vienas naujosios futbolo lygos kūrėjų Tomas Mockevičius pirmąjį tokio pobūdžio futbolo sezoną įvertino pakankamai normaliai. „Vertinimai labai paprasti: buvo galima padaryti ir geriau. Bet iš esmės džiaugiuosi tuo, kas vyko. Tai, ką mes padarėme Šakių rajone, yra nauja ir neįprasta. Galbūt iš dalies todėl ir dauguma žaidėjų labai atsargiai viską vertino, vangiai kūrimo veikloje dalyvavo. Ateityje, manau, viskas turėtų pasikeisti į gerąją pusę“,- po oficialaus čempionato uždarymo kalbėjo T.Mockevičius.

Jo manymu, organizuojant kitą turnyrą, reikėtų atsisakyti šiemet buvusios turų sistemos: vienoje aikštėje ir vieną turą komandos turėtų žaisti savoje aikštelėje, būtinai turėtų būti dviejų ratų sistema. „Tada Šakių rajono futbolas išsiplėstų ir pasidarytų daug įdomesnis. Asmeniškai mano galvoje minčių labai daug, tikrai turime kur tobulėti šioje srityje. O ar eis visa tai įgyvendinti, parodys laikas ir dažnai neprognozuojamos aplinkybės“,- pridėjo T.Mockevičius.

Jis per daug nekoneveikė rajono valdžios, kuri prie čempionato organizavimo praktiškai niekuo neprisidėjo. „Kaip minėjau, visi į mūsų organizuojamą futbolo čempionatą žiūrėjo pakankamai atsargiai. Ne išimtis ir valdžia, juk viską pradėjome daryti iš nieko, visiems tai buvo naujovė. Futbolu – manau, man pritars daugelis,- labiausiai visąlaik domėjosi Kidulių futbolininkai. Tad visiems buvo įdomu: ką jie čia sumanė ir kas dabar bus? Tad visiškai nenuostabu, kad tos didelės paramos ir nebuvo“,- motyvavo T.Mockevičius. Jis neslėpė: pas rajono merą važiuota keletą kartų, futbolo entuziastų rajono vadovas nėkart neišvarė, visąlaik priėmė, davė naudingų patarimų ateičiai.

T.Mockevičius mano, jog Šakiuose labai reikėtų žmogaus, kuris tvarkytų išimtinai futbolo reikalus, nes tai sporto šaka, pasaulyje užimanti pirmą vietą. Atsiradus etatiniam futbolo srities darbuotojui, anot T.Mockevičiaus, rajonas garsėtų ne tik rankų lenkikais ar krepšininkais, bet ir futbolininkais. Nes jų tikrai yra nemažai, nemažai ir perspektyvaus jaunimo, su kuriuo reikia tik užsiimti ir suteikti sąlygas tobulėti. Iš dalies tai įrodo ir tas faktas, jog pirmajame rajono futbolo čempionate dalyvavo 11 ekipų, kuriose buvo mažiausiai 11 žaidėjų.

Pasak T.Mockevičiaus, visos 11 komandų čempionato metu pasirodė pagal savo galimybes. Jis sutinka, kad čempionato pabaigoje kiek sumažėjo dalies žaidėjų entuziazmas, buvęs čempionato pradžioje. „Čia natūralus reiškinys: jei komanda mato, kad ji jau nepretenduos į aukštas pozicijas, tai ir nuleidžia rankas. Tuomet automatiškai sudėtingiau pasidaro surinkti žaidėjus varžyboms ir tuo labiau nuteikti kovai. Na o turnyrinės lentelės viršuje kovos atkaklios buvo iki pat čempionato pabaigos. Man tai įrodė, kad Šakių kraštas nori futbolo ir juo domisi. Ir jei tik aš liksiu šitame organizatorių rate, galiu tik pažadėti: stengsiuosi, jog viskas būtų daroma profesionaliai ir aukštu lygiu“,- kalbėjo T.Mockevičius.

T.Mockevičius turėjo ką pasakyti ir apie techninę praėjusio čempionato pusę. Šakiečiams jo metu teko verstis ne savų, bet iš Futbolo federacijos samdytų teisėjų pagalba. Nes rajone pakankamos kvalifikacijos teisėjų lyg ir nėra, tik šiuo metu Kauno futbolo federacijoje keletas rajono atstovų lanko kursus ir domisi teisėjavimo darbu. Kol kas pakankamai didelės problemos rajone yra su futbolo aikštėmis. „Kad aikštėje būtų galima žaisti normaliai ir saugiai, jai reikalinga priežiūra. Tam reikalingos lėšos, ne visi jauni žaidėjai gali sau leisti išlaidauti, kreiptis į kažką, ypač kai aplink krizė. Bet pasistengus, manau, galima vienur pasispausti, kažką paaukoti, kad stadione būtų laiku pjaunama žolė ar bent kartą per metus atvažiuotų volas ir gruntą palygintų“,- kalbėjo T.Mockevičius.

Jis sutinka: Lietuva nėra šalis, kad kiekviename miestelyje būtų po visus standartus atitinkantį stadioną, bet minimalias sąlygas susikurti būtų galima. Tuomet ir patiems futbolininkams būna smagu žaisti. T.Mockevičius itin dėkoja šalies Futbolo federacijai, kuri šakiečiams itin padėjo pirmiausia patarimais. O ateityje, mano vienas iš naujosios lygos kūrėjų, tiek iš Futbolo federacijos, tiek iš rajono valdžios galbūt bus sulaukta ir didesnės paramos.

Paimta iš:
Darius MIKELIONIS
http://manorajonas.lt/naujienos/sportas/751-futbolo-sezono-pabaigtuvs-su-ateities-vizija-

Salės futbolas Šakiuose

a

Mes dalyvausim.